DARQA

Event

View the event below.

Back to events

DARQA en AlertOnline thema workshop: Cloud, encryptie en privacy

30 October 201512:30 – 16:00Regardz ‘De Eenhoorn’, Barchman Wuytierslaan 2, Amersfoort

DARQA en AlertOnline thema workshop: Cloud, encryptie en privacy

DARQA ICT commissie organiseert in samenwerking met AlertOnline campagne van het Nationaal Cyber Security Centrum en ECP-EPN een ICT workshop middag op 30 Okt 2015:

alert online logo tcm135 512021
Cloud, encryptie en privacy

encrypted storage or archiving in the cloud

secure email communication

impact van de nieuwe privacy wetgeving die per 1 januari 2016 van kracht zal worden

 

 

Privacy en data protectie: Safe Harbor is dood – leve Safe Harbor 2.0

Op 6 oktober heeft het Europese Hof van Justitie een uitspraak gedaan in de zaak van Max Schrems vs. Facebook en heeft de Safe Harbor bepaling ongeldig verklaard. 4.400 bedrijven moeten op zoek naar een andere mogelijkheid om legaal persoonlijke informatie van Europese burgers in de VS te kunnen verwerken (denk inderdaad aan Facebook, Gmail, maar ook Clinical Trial informatie of andere klanteninformatie). Safe Harbor 2.0 is in de maak, maar er is nog geen overeenstemming tussen partijen. Wat is de impact? Kan het gehele Safe Harbor framework nu de prullebak in? Op 30 oktober zal er meer duidelijkheid zijn hoe bedrijven in de praktijk hiermee om moeten gaan.

Waar Brussel ook mee bezig is, is de nieuwe Europese Privacy and Data Protectie wetgeving. Langzaam gaan de contouren van de wetgeving duidelijk worden, maar tevens ook dat deze wetgeving mogelijk vage compromissen bevat die, nadat de wetgeving gefinaliseerd is, interpretatie behoeft. Is het verstandig om te wachten of kun je al voorbereidingen treffen? Privacy Impact Analysis, Privacy by Design, Data Protection Officer, etc. Wat is de impact op clinical trials?

Zijn jullie klaar voor de nieuwe wet, inzake meldplicht datalekken, die per 01 januari 2016 effectief zal zijn?

Verder: back to basics. Waar gaat Privacy en Data Protectie nu eigenlijk over? Hoe herken je is wat goed of minder goed is?

 

Location

Regardz ‘De Eenhoorn’, Barchman Wuytierslaan 2, Amersfoort

Open in Google Maps (opens in a new tab)

Member Login

For members and administrators. Log in to manage your data.

Newsletter

DARQA sends an ad hoc newsletter to its members. Non-members can also subscribe.

Become a member?

Join DARQA where interest groups meet and exchange information on regulations and good practices.

Events

DARQA and its committees organize meetings for members and non-members.